Czyszczenie dywanów

 

To nasze sztandarowe zadanie.

Profesjonalny proces czyszczenia dywanów, wykładzin dzielimy na:

1.Trzepanie

Mechaniczne usunięcie zalegających we włosiu zabrudzeń stałych – nierozpuszczalnych (piasek, kurz itp.).

Naszym zdaniem pominięcie lub niedopilnowanie tej czynności stawia pod znakiem zapytania sens dalszego czyszczenia.

2.Odkurzanie 

To uzupełnienie efektu trzepania. Stosowanie profesjonalnych odkurzaczy o dużej mocy ssania i solidnej wydajności gwarantuje usunięcie z runa dywanu najdrobniejszych suchych osadów.

3.Dobór metody czyszczenia

Biorąc pod uwagę różnorodność dywanów, rodzaje włókna i materiały,z których, są wytwarzane przy profesjonalnym podejściu należy właściwie dobrać metodę czyszczenia. 

Posiadamy różne specjalistyczne maszyny, umiejętności ich używania i doświadczenie.

Oferujemy:

-pranie dywanów „na wskroś”,

-ekstrakcyjne czyszczenie,

-szamponowanie,

-chemiczne czyszczenie „NA SUCHO”.

Metodę czyszczenia tzw. „NA WSKROŚ” stosuje się do znaczącej większości zleceń. Jej wykonanie można podzielić na kilka czynności:

– namoczenie,

– naniesienie środka czyszczącego,

– mechaniczne – pranie – szorowanie całego dywanu,

– wypłukanie runa,

– zbierakowanie i końcowe płukanie (etap ten zapewnia dokładne pozbycie się pozostałości użytej chemii i zabrudzeń z włókna),

-wirowanie (usunięcie resztek wody).

W zależności od rodzaju i wielkości dywanu czynności te wykonuje się na specjalnym agregacie szorującopioracym lub ręcznie. Przy wykonaniu „ręcznym” używa się szczotek bądź szorowarki z odpowiednio dobraną tarczą i właściwym dociskiem, do płukania natomiast myjki ciśnieniowej o regulowanej sile strumienia wody.

Poprawne wykonanie powyższych czynności zapewnia doskonałe efekty prania pod względem:

– czystości,

– higieny,

– bezpieczeństwa włókna dywanów.

O tej i pozostałych stosowanych przez nas sposobach czyszczenia można by pisać i mówić wiele. Uważamy jednak, że najważniejszy dla Klienta jest efekt końcowy- taki, którego oczekuje, natomiast metoda jego osiągnięcia schodzi na dalszy plan.

Jeżeli potrzebne są dokładniejsze informacje chętnie udzielimy wszelkich dodatkowych wyjaśnień.

4.Suszenie

Dywany czyścimy przez cały rok- niezależnie od panujących warunków temperatury i wilgotności powietrza. Dzięki specjalnie wyposażonej suszarni jesteśmy w stanie je także odpowiednio wysuszyć.

5.Impregnacja – niewidzialna warstwaochronna.

Posiadamy sprawdzone środki i wiemy jak zabezpieczyć dywan przed kolejnym szybkim zabrudzeniem. Metoda ta zmniejsza ryzyko osłabienia struktury włosa przy codziennej eksploatacji.

Odpowiednio dobrana i nałożona impregnacja- apretura wydłuża okresy między czyszczeniami, ułatwia odkurzanie, ale co równie ważne jest BEZPIECZNA dla ludzi i zwierząt także tych bardziej wrażliwych.

6.Ozonowanie/dezynfekcja

Właściwe warunki czyszczenia zawsze są przez nas zachowywane.

 Chcąc dodatkowo wzmocnić efekt higieny i bezpieczeństwa oferujemy ozonowanie. Jest to ekologiczna metoda dezynfekcji. Przeprowadza się ją bez użycia środków chemicznych, co ważne nie wywołuje ona reakcji alergicznych i nie pozostawia skutków ubocznych. Pozwala pozbyć się alergenów w postaci roztoczy, wirusów, bakterii, pleśni, grzybów i ich zarodków oraz usunąć nieprzyjemne zapachy.

Wiedząc jak i mając czym (sprzęt o odpowiedniej wydajności) gwarantujemy higienę na najwyższym poziomie.

ozonator

7.Szczotkowanie

Wyszczotkowanie runa na całej powierzchni nadaje oczekiwane ułożenie i miękkość włosia każdego dywanu od syntetycznych przez shaggy po jedwabne.

8.Kontrola jakości

Polega na ostatecznym sprawdzeniu efektów jakości wykonanej usługi.

Na przygotowanym stanowisku-odpowiednio oświetlonym – dywany są przeglądane, zwijane, zabezpieczane – przygotowane do wydania Klientowi.

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Czy dywan kurczy się po czyszczeniu?

Nie. Prawidłowo dobrana metoda i właściwe wykonanie czyszczenia nie powodują zmiany wymiarów dywanów- czyli deformacji czy kurczenia się.

Czyszczenie wełnianych dywanów jest dla nich bezpieczne?

Tak jest możliwe i bezpieczne. Warunkiem jest odpowiedni dobór metody czyszczenia i jej właściwe wykonanie. Sprawdzenie włókna, koloru i zastosowanie dobrego środka czyszczącego.

Jak czyścić dywan jedwabny lub dywan z wiskozy imitujący jedwabny?

W zależności od rodzaju wykonania, wielkości i zastosowanych barwników należy zdecydować między czyszczeniem tzw „na sucho” czyli chemicznym, a praniem „na wskroś” czyli w całości stosując wodę jako środek płuczący. Bardzo ważne są też zabiegi wykańczające: zmiękczenie i szczotkowanie.

Jak często czyścić dywan?

Nie ma reguły. Szybkość brudzenia się zależy od sposobu i intensywności użytkowania dywanu.

Trzeba jednak pamiętać, że dywan gromadzi w sobie zanieczyszczenia, których nie widzimy gołym okiem- bakterie, roztocza itp.

Chęć utrzymania właściwej higieny pomieszczeń, w których żyjemy wymaga zlecenie profesjonalnego czyszczenia dywanu nie czekając aż wzór przestanie być widoczny.